Vishay/BCcomponents BFC237152273
BFC237152273 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237152273
Brief Description
CAP FILM 27NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC237152273.pdf
Availability of BFC237152273
QUANTITY
BFC237152273 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237152273
Internal Part NumberEIS-BFC237152273
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.027µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237152273
Related LinksBFC237, BFC237152273 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237152273 Details Description
Related parts for BFC237152273
HEADER OPEN .018"DIA .300 16POS datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
20P MTA100 CONN ASSY RED LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 180 OHM 10SIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf