Vishay/BCcomponents BFC237175683
BFC237175683 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237175683
Brief Description
CAP FILM 68NF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC237175683.pdf
Availability of BFC237175683
QUANTITY
BFC237175683 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237175683
Internal Part NumberEIS-BFC237175683
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237175683
Related LinksBFC237, BFC237175683 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237175683 Details Description
Related parts for BFC237175683
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
WDU 240 datasheet.pdf
ARRAY FEMALE 200POS 1.3MM GOLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 220VAC SOCKETABLE datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFFUSED 6SMD datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN 16 WAY RCPT 16-14 MX150L datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf