Vishay/BCcomponents BFC237175823
BFC237175823 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237175823
Brief Description
CAP FILM 82NF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC237175823.pdf
Availability of BFC237175823
QUANTITY
BFC237175823 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237175823
Internal Part NumberEIS-BFC237175823
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237175823
Related LinksBFC237, BFC237175823 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237175823 Details Description
Related parts for BFC237175823
RES 270 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SCR SENS GATE 600V 10A TO-251 datasheet.pdf
CONN RCPT ASSY 50PS 2ROW STAG AU datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR LO 3.08V SOT-25 datasheet.pdf
RES 6.2K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
PHOTOCPLR IGBT DVR 2.5A 6SMD GW datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf