ITT Cannon, LLC CA3106E22-19PBF80A176A232
CA3106E22-19PBF80A176A232 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E22-19PBF80A176A232
Brief Description
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E22-19PBF80A176A232.pdf
Availability of CA3106E22-19PBF80A176A232
QUANTITY
CA3106E22-19PBF80A176A232 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E22-19PBF80A176A232
Internal Part NumberEIS-CA3106E22-19PBF80A176A232
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Black Zinc Cobalt Plated
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E22-19PBF80A176A232
Related LinksCA3106E22-19, CA3106E22-19PBF80A176A232 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E22-19PBF80A176A232 Details Description
Related parts for CA3106E22-19PBF80A176A232
RES SMD 147 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS M10 5V 12" datasheet.pdf
CONN HEADER 4 PWR 28SGL 2.36MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
PRESSURE20PC26PC 30 PSI datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 312MA 1.25 OHM datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FUSE 80A LINKFEMALE TERMIN datasheet.pdf