Vishay/BCcomponents BFC237222124
BFC237222124 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237222124
Brief Description
CAP FILM 120NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC237222124.pdf
Availability of BFC237222124
QUANTITY
BFC237222124 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237222124
Internal Part NumberEIS-BFC237222124
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.12µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237222124
Related LinksBFC237, BFC237222124 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237222124 Details Description
Related parts for BFC237222124
IC SUPERVISOR MPU 4-UCSP datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC SS CLOCK GENERATOR 8-SOIC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
ANTENNA GPS CERAMIC 1575MHZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 5W SMBJ datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 440MA 710 MOHM datasheet.pdf
IC DSC 256KB datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf