Vishay/BCcomponents BFC237226224
BFC237226224 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237226224
Brief Description
CAP FILM 220NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC237226224.pdf
Availability of BFC237226224
QUANTITY
BFC237226224 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237226224
Internal Part NumberEIS-BFC237226224
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,400
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237226224
Related LinksBFC237, BFC237226224 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237226224 Details Description
Related parts for BFC237226224
FEED ROD HIPUR datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
RES SMD 2.67 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 0.4MM 50POS DUAL SMD datasheet.pdf
SOCKET CONTACT 100PCS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 13A 125V datasheet.pdf
IC REMOTE TEMP SENSOR USSOP datasheet.pdf
XCEDE HD 4W 6PVH 6COL datasheet.pdf