Vishay/BCcomponents BFC237226334
BFC237226334 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237226334
Brief Description
CAP FILM 330NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC237226334.pdf
Availability of BFC237226334
QUANTITY
BFC237226334 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237226334
Internal Part NumberEIS-BFC237226334
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,400
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237226334
Related LinksBFC237, BFC237226334 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237226334 Details Description
Related parts for BFC237226334
FIXED IND 56UH 1.8A 53 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES MO 1W 10K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 18KBIT 25NS 52PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 23.8VC SMB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FILTER ACTIVE EMI 48V 7A LGA datasheet.pdf
RES 0.523 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DSP STARTER KIT (DSK) datasheet.pdf
RES 18 OHM 3.5W 10% RADIAL datasheet.pdf