Vishay/BCcomponents BFC237246823
BFC237246823 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237246823
Brief Description
CAP FILM 82NF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC237246823.pdf
Availability of BFC237246823
QUANTITY
BFC237246823 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237246823
Internal Part NumberEIS-BFC237246823
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,400
Packaging*
Capacitance0.082µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237246823
Related LinksBFC237, BFC237246823 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237246823 Details Description
Related parts for BFC237246823
XFRMR TOROIDAL 50VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN SHROUD SMP PLUG STR 50 OHM datasheet.pdf
RELAY SAFETY 3PST 6A 230V datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE GRIP SLACK HEAVY 0.457M datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf