Vishay/BCcomponents BFC237261273
BFC237261273 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237261273
Brief Description
CAP FILM 27NF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC237261273.pdf
Availability of BFC237261273
QUANTITY
BFC237261273 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237261273
Internal Part NumberEIS-BFC237261273
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT372
Packaging*
Capacitance0.027µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237261273
Related LinksBFC237, BFC237261273 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237261273 Details Description
Related parts for BFC237261273
CONN HEADER VERT 2POS PCB TIN datasheet.pdf