Amphenol Pcd CNS046900
CNS046900 picture photo
Mfg. Part Number
CNS046900
Manufacturer
Product Category
Terminal Junction Systems
Brief Description
SOCKET CONTACT SZ16/20
Datasheet Download
CNS046900.pdf
Availability of CNS046900
QUANTITY
CNS046900 Order Process
Ship out your order
Specifications of CNS046900
Internal Part NumberEIS-CNS046900
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Junction Systems
SeriesCNS
Type-
Contact Size-
Module Capacity-
Size / Dimension-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CNS046900
Related LinksCNS0, CNS046900 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
CNS046900 Details Description
Related parts for CNS046900
CAP FILM 0.056UF 2% 400VDC RAD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES MO 1W 34K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DSP 128-LQFP datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 10.5"L X 7.25"W datasheet.pdf
LED CBI 5MM BICLR RED/GRN 0.900" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 2.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RECEPT ASSY,SZ 2,ARINC 600 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf