Vishay/BCcomponents BFC237266473
BFC237266473 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237266473
Brief Description
CAP FILM 47NF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC237266473.pdf
Availability of BFC237266473
QUANTITY
BFC237266473 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237266473
Internal Part NumberEIS-BFC237266473
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT372
Packaging*
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237266473
Related LinksBFC237, BFC237266473 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237266473 Details Description
Related parts for BFC237266473
RES 113K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D2PAK datasheet.pdf
IC A/D CONV 12BIT W/SHTDN 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN SMB JACK - RG-174 0.5M datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
LED GREEN/YLW CLEAR 3SMD R/A datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.33A 106 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 1.12A 90 MOHM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 15W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf