Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0025350R000V0L
Y0025350R000V0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0025350R000V0L
Brief Description
RES 350 OHM 1/2W .005% AXIAL
Datasheet Download
Y0025350R000V0L.pdf
Availability of Y0025350R000V0L
QUANTITY
Y0025350R000V0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0025350R000V0L
Internal Part NumberEIS-Y0025350R000V0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)350
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0025350R000V0L
Y0025350R000V0L Details Description
Related parts for Y0025350R000V0L
HEX STANDOFF M3 BRASS 18MM datasheet.pdf
GASKET FAB/FOAM 5X457.2MM DSHAPE datasheet.pdf
COVER SCREW STRAIGHT 10X10X12" datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 30ppm 20pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm Series 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
SGE-225-4-1700 05000M SFTY EDGE datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 430MA 800 MOHM datasheet.pdf
RES 450 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf