Vishay/BCcomponents BFC237322126
BFC237322126 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237322126
Brief Description
CAP FILM 12UF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC237322126.pdf
Availability of BFC237322126
QUANTITY
BFC237322126 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237322126
Internal Part NumberEIS-BFC237322126
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT373
Packaging*
Capacitance12µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237322126
Related LinksBFC237, BFC237322126 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237322126 Details Description
Related parts for BFC237322126
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 12MM 7POS IP67 W/SCKT datasheet.pdf
IC BUFF/DVR HEX NON-INV 14SO datasheet.pdf
MANDREL ASSY 26AWG BROWN datasheet.pdf
IC POT DGTL 100K SGL 8-MSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONN FORK BLOCK INSUL #8 100PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RKS11H datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.6A 8SOIC datasheet.pdf