Vishay/BCcomponents BFC237325395
BFC237325395 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237325395
Brief Description
CAP FILM 3.9UF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC237325395.pdf
Availability of BFC237325395
QUANTITY
BFC237325395 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237325395
Internal Part NumberEIS-BFC237325395
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package350
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT373
Packaging*
Capacitance3.9µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237325395
Related LinksBFC237, BFC237325395 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237325395 Details Description
Related parts for BFC237325395
RES SMD 60.4K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 4K ROM 40-DIP datasheet.pdf
RES SMD 523K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 6A 1212-8 datasheet.pdf
RES 68.0 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 14POS datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 8 (Power) Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 5.1UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf
60V N-CHANNEL MOSFET H-BRIDGE IC datasheet.pdf