Vishay/BCcomponents BFC237325475
BFC237325475 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237325475
Brief Description
CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC237325475.pdf
Availability of BFC237325475
QUANTITY
BFC237325475 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237325475
Internal Part NumberEIS-BFC237325475
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package350
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT373
Packaging*
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237325475
Related LinksBFC237, BFC237325475 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237325475 Details Description
Related parts for BFC237325475
CONN HEADER .100 DUAL STR 72POS datasheet.pdf
CABLE SMA-SMA PLUG 48" RG-316DS datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TRANSLATOR DUAL 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A SOT323 datasheet.pdf
QX CBL HST SER M12-DB9 1M datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.047UF 16V X5R 0508 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG RED 100' datasheet.pdf
RES SMD 6.04 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 7.3728 MHZ 12.5PF SMD datasheet.pdf