Vishay/BCcomponents BFC237343334
BFC237343334 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237343334
Brief Description
CAP FILM 330NF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC237343334.pdf
Availability of BFC237343334
QUANTITY
BFC237343334 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237343334
Internal Part NumberEIS-BFC237343334
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMKT373
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
FeaturesLong Life
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237343334
Related LinksBFC237, BFC237343334 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237343334 Details Description
Related parts for BFC237343334
FUSE TERM BLOCK CART FUSE INSERT datasheet.pdf
RES SMD 0.11 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm Series 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 261 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf