Vishay/BCcomponents BFC237354184
BFC237354184 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237354184
Brief Description
CAP FILM 180NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC237354184.pdf
Availability of BFC237354184
QUANTITY
BFC237354184 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237354184
Internal Part NumberEIS-BFC237354184
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.18µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237354184
Related LinksBFC237, BFC237354184 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237354184 Details Description
Related parts for BFC237354184
CONN PLUG 20POS MALE CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TRIAC 800V 8A TO220 datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIE SOLIS 69060 400-478MCM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf