Vishay/BCcomponents BFC237364224
BFC237364224 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237364224
Brief Description
CAP FILM 220NF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC237364224.pdf
Availability of BFC237364224
QUANTITY
BFC237364224 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237364224
Internal Part NumberEIS-BFC237364224
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237364224
Related LinksBFC237, BFC237364224 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237364224 Details Description
Related parts for BFC237364224
FIXED IND 820UH 145MA 12.35 OHM datasheet.pdf
IC VIDEO AMP RESTORED 250MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 100 OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf
5000V INSULATION RES TESTER datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 2C BRAID 600V datasheet.pdf