Vishay/BCcomponents BFC237367474
BFC237367474 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237367474
Brief Description
CAP FILM 470NF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC237367474.pdf
Availability of BFC237367474
QUANTITY
BFC237367474 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237367474
Internal Part NumberEIS-BFC237367474
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package350
Packaging*
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237367474
Related LinksBFC237, BFC237367474 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237367474 Details Description
Related parts for BFC237367474
DIODE ZENER 36V 5W AXIAL datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8DIP datasheet.pdf
CARD EDGE 130PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 48POS 0.156 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 16V 2.2K OHM 120C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ10B PG21 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A 4XDFN datasheet.pdf