Vishay/BCcomponents BFC2373EC124MD
BFC2373EC124MD picture photo
Mfg. Part Number
BFC2373EC124MD
Brief Description
CAP FILM 0.12UF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC2373EC124MD.pdf
Availability of BFC2373EC124MD
QUANTITY
BFC2373EC124MD Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC2373EC124MD
Internal Part NumberEIS-BFC2373EC124MD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.12µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC2373EC124MD
Related LinksBFC2373, BFC2373EC124MD Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC2373EC124MD Details Description
Related parts for BFC2373EC124MD
RELAY SSR SPST 400VAC 120MA 6DIP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 3MHZ 8MSOP datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.2W MONO 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16QFN datasheet.pdf
RES 88.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.2UH 12.8A 5.4 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
RES SMD 6.2M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf