Vishay/BCcomponents BFC2373EL475MI
BFC2373EL475MI picture photo
Mfg. Part Number
BFC2373EL475MI
Brief Description
CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC2373EL475MI.pdf
Availability of BFC2373EL475MI
QUANTITY
BFC2373EL475MI Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC2373EL475MI
Internal Part NumberEIS-BFC2373EL475MI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package350
Packaging*
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC2373EL475MI
Related LinksBFC2373, BFC2373EL475MI Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC2373EL475MI Details Description
Related parts for BFC2373EL475MI
CONN ADAPT PLUG-PLUG BNC 50 OHM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
OSC XO 622.08MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
0.8MM B TO B PLUG ASSY datasheet.pdf
IC SUPERVISORY PWM datasheet.pdf
OSCILLATOR 8.192KHZ MEMS SMD datasheet.pdf
IND NEON AMBER 250V SNAPFIT datasheet.pdf