Vishay/BCcomponents BFC2373EM824MF
BFC2373EM824MF picture photo
Mfg. Part Number
BFC2373EM824MF
Brief Description
CAP FILM 0.82UF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC2373EM824MF.pdf
Availability of BFC2373EM824MF
QUANTITY
BFC2373EM824MF Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC2373EM824MF
Internal Part NumberEIS-BFC2373EM824MF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package900
Packaging*
Capacitance0.82µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC2373EM824MF
Related LinksBFC2373, BFC2373EM824MF Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC2373EM824MF Details Description
Related parts for BFC2373EM824MF
RES SMD 26.7 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC DAC NV SELECT OUT/MEM 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES MO 1/2W 5.1OHM 5% AXL datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC YEL datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf