TXC CORPORATION BT-200.000MCC-T
BT-200.000MCC-T picture photo
Mfg. Part Number
BT-200.000MCC-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
BT-200.000MCC-T.pdf
Availability of BT-200.000MCC-T
QUANTITY
BT-200.000MCC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BT-200.000MCC-T
Internal Part NumberEIS-BT-200.000MCC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductBS, BT, CS and CT Series SAW Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesBT
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BT-200.000MCC-T
Related LinksBT-200., BT-200.000MCC-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
BT-200.000MCC-T Details Description
Related parts for BT-200.000MCC-T
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 12W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
LENS RECTANG 1 POS 24.4 X 24.4MM datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf