Vishay/BCcomponents BFC2373FM185MI
BFC2373FM185MI picture photo
Mfg. Part Number
BFC2373FM185MI
Brief Description
CAP FILM 1.8UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC2373FM185MI.pdf
Availability of BFC2373FM185MI
QUANTITY
BFC2373FM185MI Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC2373FM185MI
Internal Part NumberEIS-BFC2373FM185MI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package450
Packaging*
Capacitance1.8µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC2373FM185MI
Related LinksBFC2373, BFC2373FM185MI Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC2373FM185MI Details Description
Related parts for BFC2373FM185MI
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 6.8M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 05VOUT datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE RECT 3A 400V 50NS DO-214AA datasheet.pdf
CIR 30C 24#16 6#12 FR SKT PLUG datasheet.pdf
HU STRND 28AWG RED 25K' datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf