Vishay/BCcomponents BFC2373GE105MK
BFC2373GE105MK picture photo
Mfg. Part Number
BFC2373GE105MK
Brief Description
CAP FILM 1UF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC2373GE105MK.pdf
Availability of BFC2373GE105MK
QUANTITY
BFC2373GE105MK Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC2373GE105MK
Internal Part NumberEIS-BFC2373GE105MK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package100
Packaging*
Capacitance1µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC2373GE105MK
Related LinksBFC2373, BFC2373GE105MK Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC2373GE105MK Details Description
Related parts for BFC2373GE105MK
CABLE 60COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf