Vishay/BCcomponents BFC2373GE184MF
BFC2373GE184MF picture photo
Mfg. Part Number
BFC2373GE184MF
Brief Description
CAP FILM 0.18UF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC2373GE184MF.pdf
Availability of BFC2373GE184MF
QUANTITY
BFC2373GE184MF Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC2373GE184MF
Internal Part NumberEIS-BFC2373GE184MF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.18µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC2373GE184MF
Related LinksBFC2373, BFC2373GE184MF Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC2373GE184MF Details Description
Related parts for BFC2373GE184MF
IC MCU 8BIT 256KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
BLADE HEX 3MM 3.94" datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A SOT223-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
DEVICENET T-TAP 3DROP SIDEWIRE datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100" R/A GOLD datasheet.pdf