Vishay/BCcomponents BFC238026223
BFC238026223 picture photo
Mfg. Part Number
BFC238026223
Brief Description
CAP FILM 22NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC238026223.pdf
Availability of BFC238026223
QUANTITY
BFC238026223 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC238026223
Internal Part NumberEIS-BFC238026223
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
SeriesMKP380
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC238026223
Related LinksBFC238, BFC238026223 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC238026223 Details Description
Related parts for BFC238026223
SCR NON-SENS 200V 70A TO-218X datasheet.pdf
CABLE D-SUB-HMP09H/AE09G/HFP09H datasheet.pdf
LASER MODULE 650NM 1-5MW DOT datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.63V 6-UDFN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CABLE 9COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.02UF RADIAL datasheet.pdf