Vishay/BCcomponents BFC238066682
BFC238066682 picture photo
Mfg. Part Number
BFC238066682
Brief Description
CAP FILM 6.8NF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC238066682.pdf
Availability of BFC238066682
QUANTITY
BFC238066682 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC238066682
Internal Part NumberEIS-BFC238066682
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
SeriesMKP380
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC238066682
Related LinksBFC238, BFC238066682 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC238066682 Details Description
Related parts for BFC238066682
IC DECADE COUNTER 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
TAPE POLY FILM W/ACRY ADH 6"X5YD datasheet.pdf
CABLE GLAND MSK 21 14-18MM datasheet.pdf
RES 1.82M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FEED THRU CAP datasheet.pdf
IC FPGA ARTIX7 324BGA datasheet.pdf
CAP FILM 8.2UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf