Vishay/BCcomponents BFC238311134
BFC238311134 picture photo
Mfg. Part Number
BFC238311134
Brief Description
CAP FILM 130NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC238311134.pdf
Availability of BFC238311134
QUANTITY
BFC238311134 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC238311134
Internal Part NumberEIS-BFC238311134
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
PackagingBulk
Capacitance0.13µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC238311134
Related LinksBFC238, BFC238311134 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC238311134 Details Description
Related parts for BFC238311134
FERRITE CHIP 30OHM 25% 0805 SMT datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8-DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1KV .1A I-PAK datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.520" 5MM 3LD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
CONN HDR 98POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf