Vishay/BCcomponents BFC238652184
BFC238652184 picture photo
Mfg. Part Number
BFC238652184
Brief Description
CAP FILM 180 NF 10% 1600VDC RAD
Datasheet Download
BFC238652184.pdf
Availability of BFC238652184
QUANTITY
BFC238652184 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC238652184
Internal Part NumberEIS-BFC238652184
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package42
Packaging*
Capacitance0.18µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC550V
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm
Operating Temperature-50°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC238652184
Related LinksBFC238, BFC238652184 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC238652184 Details Description
Related parts for BFC238652184
IC TXRX RS-232 PROG 28-SOIC datasheet.pdf
FUSE 700A 600V T-LAG CLASS L datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 20POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 530MA 290 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf