Vishay/BCcomponents BFC238663274
BFC238663274 picture photo
Mfg. Part Number
BFC238663274
Brief Description
CAP FILM 270 NF 5% 2000VDC RAD
Datasheet Download
BFC238663274.pdf
Availability of BFC238663274
QUANTITY
BFC238663274 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC238663274
Internal Part NumberEIS-BFC238663274
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package42
Packaging*
Capacitance0.27µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm
Operating Temperature-50°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC238663274
Related LinksBFC238, BFC238663274 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC238663274 Details Description
Related parts for BFC238663274
SFC 0/21 RED 200/BX datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 40V 0.2A SOT363-6 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 330MA 900 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf