Vishay/BCcomponents BFC238683684
BFC238683684 picture photo
Mfg. Part Number
BFC238683684
Brief Description
CAP FILM 680 NF 5% 1250VDC RAD
Datasheet Download
BFC238683684.pdf
Availability of BFC238683684
QUANTITY
BFC238683684 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC238683684
Internal Part NumberEIS-BFC238683684
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package30
Packaging*
Capacitance0.68µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC425V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm
Operating Temperature-50°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC238683684
Related LinksBFC238, BFC238683684 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC238683684 Details Description
Related parts for BFC238683684
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
RES 680 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 234 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 900VAC SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V datasheet.pdf
TV 16C 16#16 SKT PLUG datasheet.pdf
470UF 10V 9.5X20.5 105C AXI datasheet.pdf