Vishay/BCcomponents BFC241601204
BFC241601204 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241601204
Brief Description
CAP FILM 120NF 5% 63VDC RAD
Datasheet Download
BFC241601204.pdf
Availability of BFC241601204
QUANTITY
BFC241601204 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241601204
Internal Part NumberEIS-BFC241601204
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241601204
Related LinksBFC241, BFC241601204 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241601204 Details Description
Related parts for BFC241601204
FUSE 10A 600V FAST KTK datasheet.pdf
CONN IDC 11POS .100 GOLD 24AWG datasheet.pdf
CONN FFC TOP 17POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 2AWG datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.4A 885 MOHM SMD datasheet.pdf
CTV 10C 10#20 PIN PLUG datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 2% 5W 0505 datasheet.pdf