Vishay/BCcomponents BFC241601604
BFC241601604 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241601604
Brief Description
CAP FILM 160NF 5% 63VDC RAD
Datasheet Download
BFC241601604.pdf
Availability of BFC241601604
QUANTITY
BFC241601604 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241601604
Internal Part NumberEIS-BFC241601604
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package500
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241601604
Related LinksBFC241, BFC241601604 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241601604 Details Description
Related parts for BFC241601604
IC CTRLR LI-ION BATT CHRG 8-SOIC datasheet.pdf
LED 5MM VERT SUP DIFF RED PC MNT datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 167 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 28POS 1MM R/A datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf