FFF D25S91C4PA00LF
D25S91C4PA00LF picture photo
Mfg. Part Number
D25S91C4PA00LF
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Press-Fit
Datasheet Download
D25S91C4PA00LF.pdf
Availability of D25S91C4PA00LF
QUANTITY
D25S91C4PA00LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D25S91C4PA00LF
Internal Part NumberEIS-D25S91C4PA00LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
SeriesDelta D
Packaging-
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationPress-Fit
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D25S91C4PA00LF
Related LinksD25S91C, D25S91C4PA00LF Datasheet, FFF Distributor
D25S91C4PA00LF Details Description
Related parts for D25S91C4PA00LF
MOSFET N-CH 100V 33A TO-247AC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP FILM 3000PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
THERMO PAD 5590H TO-5 datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
KIT EVAL SMBUS QUAD CURR MONITOR datasheet.pdf
HD SMT SHRD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 75W datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 150 OHM 1506 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf