Vishay/BCcomponents BFC241603304
BFC241603304 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241603304
Brief Description
CAP FILM 330NF 5% 63VDC RAD
Datasheet Download
BFC241603304.pdf
Availability of BFC241603304
QUANTITY
BFC241603304 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241603304
Internal Part NumberEIS-BFC241603304
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package900
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241603304
Related LinksBFC241, BFC241603304 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241603304 Details Description
Related parts for BFC241603304
JUMPER-H2788TR/C2065N/X 12" datasheet.pdf
IC D-TYPE POS/NEG 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MT PINS datasheet.pdf
TOOL HANDLE CRIMPER - LARGE DIES datasheet.pdf
C/A 50.125 24FIB PLE MPO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1W DO216 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 5POS THRUHL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf