Vishay/BCcomponents BFC241666204
BFC241666204 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241666204
Brief Description
CAP FILM 620NF 5% 63VDC RAD
Datasheet Download
BFC241666204.pdf
Availability of BFC241666204
QUANTITY
BFC241666204 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241666204
Internal Part NumberEIS-BFC241666204
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241666204
Related LinksBFC241, BFC241666204 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241666204 Details Description
Related parts for BFC241666204
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG BROWN 5000' datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN CRIMP datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE 440V EMI 10A datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL W/O RATCHET datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf