Vishay/BCcomponents BFC241701004
BFC241701004 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241701004
Brief Description
CAP FILM 100NF 5% 160VDC RAD
Datasheet Download
BFC241701004.pdf
Availability of BFC241701004
QUANTITY
BFC241701004 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241701004
Internal Part NumberEIS-BFC241701004
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP417
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241701004
Related LinksBFC241, BFC241701004 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241701004 Details Description
Related parts for BFC241701004
IC OTP 256KBIT 70NS 28TSOP datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 32K 44-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY REV 20V DO4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN datasheet.pdf