Vishay/BCcomponents BFC241702403
BFC241702403 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241702403
Brief Description
CAP FILM 24NF 5% 160VDC RAD
Datasheet Download
BFC241702403.pdf
Availability of BFC241702403
QUANTITY
BFC241702403 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241702403
Internal Part NumberEIS-BFC241702403
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241702403
Related LinksBFC241, BFC241702403 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241702403 Details Description
Related parts for BFC241702403
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 190MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 14.31818MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 90POS datasheet.pdf