Vishay/BCcomponents BFC241801304
BFC241801304 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241801304
Brief Description
CAP FILM 130NF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC241801304.pdf
Availability of BFC241801304
QUANTITY
BFC241801304 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241801304
Internal Part NumberEIS-BFC241801304
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP418
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241801304
Related LinksBFC241, BFC241801304 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241801304 Details Description
Related parts for BFC241801304
FUSE GLASS 10A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
WI-EM 8MB SDRAM 4MB FLASH SINGLE datasheet.pdf
IC QUAD DIFF COMPARATOR 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 467MA 792 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf