Vishay/BCcomponents BFC241802404
BFC241802404 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241802404
Brief Description
CAP FILM 240NF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC241802404.pdf
Availability of BFC241802404
QUANTITY
BFC241802404 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241802404
Internal Part NumberEIS-BFC241802404
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package900
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP418
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241802404
Related LinksBFC241, BFC241802404 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241802404 Details Description
Related parts for BFC241802404
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 25V 0.68A SSOT6 datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 266MHZ 516BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 26AWG MTA-100 datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf