Vishay/BCcomponents BFC241803004
BFC241803004 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241803004
Brief Description
CAP FILM 300NF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC241803004.pdf
Availability of BFC241803004
QUANTITY
BFC241803004 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241803004
Internal Part NumberEIS-BFC241803004
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package800
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP418
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241803004
Related LinksBFC241, BFC241803004 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241803004 Details Description
Related parts for BFC241803004
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN DB26 FEMALE HD CRIMP TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS FEED-THRU PIN datasheet.pdf