Vishay/BCcomponents BFC241902704
BFC241902704 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241902704
Brief Description
CAP FILM 270NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC241902704.pdf
Availability of BFC241902704
QUANTITY
BFC241902704 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241902704
Internal Part NumberEIS-BFC241902704
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package650
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241902704
Related LinksBFC241, BFC241902704 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241902704 Details Description
Related parts for BFC241902704
RES SMD 8.25M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
IC FIFO SS 32768X36 6NS 144-BGA datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 10POS datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 130 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf