Vishay/BCcomponents BFC246730823
BFC246730823 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246730823
Brief Description
CAP FILM 82NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC246730823.pdf
Availability of BFC246730823
QUANTITY
BFC246730823 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246730823
Internal Part NumberEIS-BFC246730823
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,200
Packaging*
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246730823
Related LinksBFC246, BFC246730823 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246730823 Details Description
Related parts for BFC246730823
RES 220K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 1KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
DOOR PLEXI 76.8X18.8X0.53" BLACK datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 5.6MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SIDACTOR BI 6V 250A TO92 datasheet.pdf
CAP CER 8.6PF 100V S2H 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 180 SOLID datasheet.pdf
OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD datasheet.pdf