Vishay/BCcomponents BFC246743123
BFC246743123 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246743123
Brief Description
CAP FILM 12NF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC246743123.pdf
Availability of BFC246743123
QUANTITY
BFC246743123 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246743123
Internal Part NumberEIS-BFC246743123
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,300
Packaging*
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246743123
Related LinksBFC246, BFC246743123 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246743123 Details Description
Related parts for BFC246743123
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 500MW DO214AC datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RED/GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 3% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4K OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf