Vishay/BCcomponents BFC246756222
BFC246756222 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246756222
Brief Description
CAP FILM 2.2NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC246756222.pdf
Availability of BFC246756222
QUANTITY
BFC246756222 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246756222
Internal Part NumberEIS-BFC246756222
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT467
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246756222
Related LinksBFC246, BFC246756222 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246756222 Details Description
Related parts for BFC246756222
IC D/A CONV 16BIT PRECISE 36SSOP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 8A 6V datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 100VDC 2DIP datasheet.pdf
RES 33K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 36VOUT 50W datasheet.pdf