Vishay/BCcomponents BFC246828225
BFC246828225 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246828225
Brief Description
CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC246828225.pdf
Availability of BFC246828225
QUANTITY
BFC246828225 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246828225
Internal Part NumberEIS-BFC246828225
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package300
Packaging*
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246828225
Related LinksBFC246, BFC246828225 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246828225 Details Description
Related parts for BFC246828225
IC OPAMP GP 4MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8TDFN datasheet.pdf
IC GATE DRIVER LOW SIDE 5TO220 datasheet.pdf
RIVET BLIND 0.472" ALUMINUM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ51013A-765 datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A SOT223 datasheet.pdf
FERRITE CORE EPX 160NH N45 datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 62.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf