Vishay/BCcomponents BFC246829474
BFC246829474 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246829474
Brief Description
CAP FILM 470NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC246829474.pdf
Availability of BFC246829474
QUANTITY
BFC246829474 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246829474
Internal Part NumberEIS-BFC246829474
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.47µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246829474
Related LinksBFC246, BFC246829474 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246829474 Details Description
Related parts for BFC246829474
IC REG LDO 3.3V 1.5A DPAK datasheet.pdf
IC INTERFACE ISO 9141 8SOIC datasheet.pdf
IC REDRIVER SATA 2CH 3GBPS 20QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY WP 750W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 22POS datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 4.5V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.7V 0.15A SNT6A datasheet.pdf