Vishay/BCcomponents BFC246853105
BFC246853105 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246853105
Brief Description
CAP FILM 1UF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC246853105.pdf
Availability of BFC246853105
QUANTITY
BFC246853105 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246853105
Internal Part NumberEIS-BFC246853105
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package900
Packaging*
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246853105
Related LinksBFC246, BFC246853105 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246853105 Details Description
Related parts for BFC246853105
IC CROSSPOINT SWITCH 2X2 16TSSOP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 26W datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 90NS 56TSOP datasheet.pdf
SATA 3.0 ST-ST LATCH 30AWG 0.20M datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 112BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf