Vishay/BCcomponents BFC246855184
BFC246855184 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246855184
Brief Description
CAP FILM 180NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC246855184.pdf
Availability of BFC246855184
QUANTITY
BFC246855184 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246855184
Internal Part NumberEIS-BFC246855184
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.18µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246855184
Related LinksBFC246, BFC246855184 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246855184 Details Description
Related parts for BFC246855184
IC ADC 12BIT 65MSPS 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 162V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP CER 7PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf